Ptejte se
na cokoliv

Často kladená otázka zpětného leasingu, tak zde máte více informací.

Co je to zpětný leasing nemovitostí?

Zpětný leasing nemovitostí je nástroj, jak zachránit svou nemovitost, když Vám nepůjčí banka a ani nebanka.

Zpětný leasing je určen pro klienty, kteří potřebují:
– hotovost pro své podnikání
– umořit své závazky
– oddlužit nemovitost
– zachránit nemovitost v insolvenci
– zachránit nemovitost před dražbou
– zastavit exekutory

Jak funguje zpětný leasing?

Investor od Vás odkoupí nemovitost za maximální možnou cenu.

Vy nadále užíváte nemovitost na základě nájemní smlouvy – výše nájmu se stanovuje dle Vašich možností.

Bude uzavřena předkupní smlouva, kde bude nastaveno, za jakých podmínek si můžete nemovitost odkoupit zpět. Tohoto práva můžete využít kdykoliv.

Pokud využijete předkupního práva, tak se nemovitost převádí zpět a nájemní smlouva je ukončena.

Co pro to musím udělat?

Vyplňte poptávkový formulář, zavoláme Vám zpět a vše projednáme.

Mnoho z vás se na nás často obrací s dotazem, jak můžete zjistit kolik, komu a za co vlastně dlužíte. Především v oblasti exekucí, to bývá z důvodů naší legislativy a přeprodávání závazků mezi různými společnostmi velký problém.

Rádi vám poradíme jak můžete tyto informace zjistit.

1. www.kolikmam.cz – NRKI BRKI 

(jedná se o tzv. Nebankovní a bankovní registry, zde se dozvíte vše o Vašich půjčkách a závazcích, které vám poskytly banky, stavební spořitelny, splátkové, úvěrové, leasingové a další finanční instituce).

2. Exekuce – zde bohužel nastává problém v tom, že žádná veřejně známá instituce, ve které by se dalo vyhledávat zdarma neexistuje. Musíte se tedy připravit, na to, že vás to bude něco stát. Nejen peníze, ale i váš čas.

Česká pošta poskytuje službu – Centrální výpis exekucí (50,- Kč ze jednu stranu),  ovšem pozor nedozvíte se zde kolik je celková částka k zaplacení včetně všech nákladů s exekucí spojených, je zde pouze původní částka pro kterou byla exekuce zahájena, číslo exekuce, jméno exekutora.

Jak poznáte jaký exekutor vymáhá vaši pohledávku? Jednoduše dle čísla exekuce!

Každý exekutor má přidělené číslo, kterým začíná právě vaše exekuce např. 20EX 123456/18, (20EX je právě to číslo, které má přidělené).

Pokud tedy zadáte 20EX …. do vyhledávače, zjistíte který exekutor vymáhá právě tu vaši exekuci.

Doporučujeme tedy  napsat příslušnému exekutorovi email s žádostí o vyčíslení vaší exekuce, kde uvedete celé číslo exekuce (pokud má exekutor více vašich exekucí napište všechny čísla, které začínají např. 20EX …..).

3. Centrální evidence exekucí – trošku matoucí, drahé a nepřehledné, jelikož dle jejich slov na webu www.ekcr.cz uvádějí, že jejich registr neobsahuje údaje o exekucích vedených soudy, orgány státní správy, finančního úřadu a zdravotních pojišťoven. Což je dost podstatné pokud dlužíte právě na sociálním, nebo zdravotním pojištěním, nebo zda máte nějaký dluh vůči finančnímu úřadu.

5. Příslušný soud – každá exekuce, která proti vám byla vedená, musel schválit příslušný městský, nebo krajský soud. Na podatelně soudu si můžete osobně zažádat o výpis exekucí, které jsou proti vám vedené, nebo připravované (tzn. exekutor, který je najatý věřitelem (ten komu dlužím) žádá soud o povolení k exekučnímu vymáhání (platební rozkaz, zabavení majetku). Ovšem i z tohoto výpisu zjistíte pouze kusé informace.

Víme, že pro každého z vás je život v začarovaném kruhu splátek, úvěrů, exekucí, tím co vás nejvíce trápí a za čím by jste chtěli udělat dlouhou tlustou čáru, zkrátka začít znovu.  Spousty z vás má dluhy z mladické nerozvážnosti, nepříznivé životní situace, kdy nebylo jiné možnosti než se zadlužit, aby se dalo vůbec přežít….

Život je zkrátka jiný než jak je napsaný Občanský zákoník našimi poslanci.

Život, který všichni z nás žijeme je nepředvídatelný, plný nečekaných zvratů a těžkých životních situací, na které vás nikdo nepřipraví.  Je to neustálý boj!

Ale nikdy nic není tak černé jak se na první pohled může zdát!

Stačí se jen v sobě rozhodnout a udělat ten první krok směrem k nám, protože my vás z dluhů, které vám nedají spát dostaneme! Zjistíme za vás všechny vaše dluhy a poradíme jak se nimi jednou pro vždy vypořádat.

Vrátíme vám  život zpět do vašich rukou! Jen tu ruku natáhněte směrem k nám a pak už vše půjde jak má….

Záleží jen na vás…..